[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.22″][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

وقتی نوبت به ایجاد حرفه و کاری در طراحی می‌رسد، مسیرهای مختلفی وجود دارد که می‌توان یکی از آن ها را دنبال کرد. در این نوشته، ۵ طراح حرفه ای مسیرهای منحصر بفرد خود را در صنعت طراحی به اشتراک می‌گذارند که تجربه ها و توصیه های آنها برای کسانی که می‌خواهند از طراحی به درآمد زایی برسند، بسیار عالیست.
پس باهم میرویم سراغ راهنمایی آنها…

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” column_structure=”1_2,1_2″][et_pb_column _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” type=”1_2″][et_pb_image src=”https://aaartech.ir/wp-content/uploads/uni_dr_4x-1.webp” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” title_text=”uni_dr_4x-1″ hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_image][/et_pb_column][et_pb_column _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” type=”1_2″][et_pb_image src=”https://aaartech.ir/wp-content/uploads/featured-tutorials.webp” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” title_text=”featured-tutorials” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_video src=”https://aaartech.ir/wp-content/uploads/untitled-1.mp4″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” title_text=”untitled-1″ hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_video][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][et_pb_column _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_divider _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_divider][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

۱. رسمی آموزش ببینید

طراح گابریل ویدجاجا اخیرا فارغ التحصیل دانشکده طراحی رودآیلند و دارای مدرک طراحی گرافیک است. در اینجا نحوه توصیف او از تجربه خود در گرفتن یک آموزش رسمی توضیح داده شده است.

احساس می‌کنم بسیار خوش شانس هستم که تجربه منحصر بفردی از دانشجو بودن در دانشکده طراحی رودآیلند را تجربه کردم. فکر می‌کنم یکی از بهترین امتیازات رفتن به دانشکده هنر این است که شما با همتایان سخت کوش و با استعدادها و علاقمندان بی نظیری احاطه شده‌اید. گرچه فکر می‌کنید رقابت در دانشکده هنر بسیار است، اما خوشحال کنندست که بدانید همه پشت یکدیگرهستند. این اتاق کار، فضایی ایمن و مشترک برای رشد و پیشرفت طراحان جوان است و قسمتی از این محیط بودن احساس شگفت انگیزی را به شما می‌دهد.

” یکی از بهترین امتیازات رفتن به دانشکده هنر این است که شما با همتایان سخت کوش و با استعدادها و علاقمندان بی نظیری احاطه شده اید. “

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://aaartech.ir/wp-content/uploads/rhode_island_school_of_design__marly_gallardo__4x.webp” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” title_text=”rhode_island_school_of_design__marly_gallardo__4x” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″ locked=”off”][et_pb_column _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_divider _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_divider][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

۲. رویکرد خودآموز

با داشتن بسیاری از منابع آنلاین و نتورکینگ، لزوما نیازی به آموزش رسمی در طراحی ندارید تا بتوانید موفق باشید. تمام آنچه شما نیاز دارید کمی سخت کار کردن و پشتکار است. آن را از طراح خودآموز و تصویرساز اسپنسر گابور یاد بگیرید.

چهار سال پیش، من در مدرسه به فکر این بودم که بیزنس رویایی و کاری که خودم دوست دارم رو راه اندازی کنم که برخلاف افکار بقیه بود. اما سعی کرد هم درسم رو ادامه بدم هم هرکاری که در حیطه طراحی بود رو انجام بدم، کم کم با کارها و پروژه های کوچک پیشرفت کردم و استارت آپ و پروژه های بزرگتر رو مدیریت کردم و به موفقیت در حوزه ای که میخواستم رسیدم.

” این پروسه طولانی بود، اما کامل ترین کاری بود که میتوانستم انجام دهم. “

صادقانه بگویم، اوایل من بارها و بارها کارهای خیلی افتضاحی می‌ساختم و برای شرکت های مختلفی ایمیل می‌کردم تا آنها ایمیل من را ببینند و کارهای من را نقد کنند. نمونه کارهای بد پشت سرهم بودند، من مجموعه کار ها را جمع کردم و از تلاش کردن دست نکشیدم تا زمانی که بازخورد مثبت بگیرم. برای رسیدن به موفیقیت در حرفه ایی که می‌خواهید سعی و تلاشتان مهم است و قطعا شک و تردید و ناامیدی جلوی رشد شما را می‌گیرند، یک اشتیاق کوچک و کور سوی امید هم برای تلاش و رسیدن به موفقیت کافیست.

این روند طولانی بود، اما بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کردم ارزش داشت. سرانجام شبکه های اجتماعی خودم رو ارتقا دادم تا برای انجام کارهای واقعی و دریافت ایمیل از شرکت های مختلف آماده شوم.

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://aaartech.ir/wp-content/uploads/image.webp” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” title_text=”image” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″ locked=”off”][et_pb_column _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_divider _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_divider][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

 ۳. در بوت‌کمپ ثبت نام کنید

بوت‌کمپ (دوره فشرده) یک گزینه عالی برای افرادی است که می‌خواهند شغلی در حیطه طراحی محصولات داشته باشند. فرقی هم نمی‌کند شما بخواهید یک طراح UX/UI یا طراح ویژوال باشید، بوت‌کمپ های آنلاین زیادی وجود دارد که شما بتوانید اعتبار لازم را کسب کنید. همینطور که اسپنسر وینکلشتاین کار رویایی خود را ساخت.

ظهور آموزش بوت‌کمپ در یک دهه گذشته انقلابی بپا کرد. بوت‌کمپ ها به شما این امکان را می‌دهد طی مدت زمان کوتاه کلاس هایی را بصورت حضوری، آنلاین و یا نوعی ترکیبی بگذرانید و در زمینه ای که دنبال می‌کنید تجربه کسب کنید. بعضی از این بوت‌کمپ ها بورس های تحصیلی هم ارائه می‌دهند.

” بهترین راه برای بدست آوردن بیشترین تجربه، استفاده کردن از تجربیات افراد باتجربه در صنعت است. “

فرقی نمی‌کند که تازه از دانشگاه فارق التحصیل شده باشید یا حتی شغلی داشته باشید، بوت‌کمپ ها را به شما توصیه می‌کنم تا با طراحی آشنا شوید و هرگونه کمبود دانش شما را در این حیطه پر کند.

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://aaartech.ir/wp-content/uploads/uxnimals_4x.webp” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” title_text=”uxnimals_4x” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″ locked=”off”][et_pb_column _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_divider _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_divider][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

۴. به فرصت‌های جدید بله بگویید

گاهی اوقات طراحی فقط راهی را برای شما پیدا می‌کند بدون اینکه حتی تلاشی کنید. برای گوستاو زامبلی، ماندن در معرض فرصت های غرمنتظره همان چیزی است که در نهایت باعث شد او به یک طراح شگفت انگیزی که امروز هست تبدیل شود. در اینجا مختصری از داستان او آورده شده:

در سال ۲۰۰۷ ، یک روز با دوستانم رفتیم رستوران در محل زندگی‌مان. در حین غذا خوردن با دوربین شروع کردیم به شلوغ کاری کردن. مدیر رستوران متوجه ما شد و فکر کرد که چون دوربین داریم طراحی هم می‌توانیم بکنیم، پس از ما خواست که یک منوی جذاب برایشان طراحی کنیم. ما پیشنهاد را قبول کردیم اما هیچ کدام از ما در واقع تجربه طراحی نداشتیم. چند روز که گذشت، من پروژه را قبول کردم و عاشق طراحی شدم. معلومه که من همه چیز را در مایکروسافت پابلیشر مانند یک قهرمان واقعی طراحی کردم، !

“” آیا تا به حال در مورد مطالعه گرافیک فکر کرده‌اید؟ “”

و همین بود! از آن روز من فقط عاشق طراحی شدم، و من تحقیق و آزمایش و طراحی کارهای جدید را متوقف نکرده‌ام.

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://aaartech.ir/wp-content/uploads/error.webp” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” title_text=”error” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″ locked=”off”][et_pb_column _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_divider _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_divider][et_pb_text _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

۵. فرصت‌هایی را برای خودت ایجاد کن

اگر می‌خواهید یک حرفه خلاقانه برا خودتان فراهم کنید، راه حل مطمئنی که وجود دارد این است که فرصت هایی را برای خودت ایجاد کنی. کار های خود را در معرض دید افرادی که دنبال سبک شما هستند قرار بدهید، این یک روش مطمئن برای پیشرفت کاری شماست. مگ لوئیس، امروز در مورد تجربه کاری خودش با این رویکرد صحبت می‌کند:

من جایی مشغول به کار می‌شوم که علاقمند باشم به محیطش و همیشه فرصت های شغلی جدیدی برای خودم دارم، هیچوقت وابسته برند یا کارفرما نبودم. من جایی مشغول به کار میشوم که به من اعتقاد داشته باشند و به من فرصت انجام کار دهند، چون اگر بخواهم وقتم را صرف اثبات کردن توانایی خودم بکنم تمام فرصت ها را از دست می دهم.

” چون طراحی های من تک و خاص بودند، باعث شد که آینده شغلی من تضمین شود و مشتری ها خاص خودم را جذب کنم.”

من کارم را با طراحی پارچه شروع کردم، در یک شرکت مشغول به کار شدم و به صورت حرفه‌ای طراحی پارچه را در آن جا یاد گرفتم و بعد از مدتی جدا شدم، خودم به طور جدی و حرفه ای شروع به طراحی کردم و از ان جا که طراحی های خاص و تکی انجام میدادم، باعث جذب مشتری برای من شد و فرصت های شغلی زیادی را برایم فراهم کرد.

امیدواریم که این داستان ها بینشی را در مورد بهترین مسیر به شما نشان دهند. هر روش مجموعه ای از چالش ها و مزایای منحصر بفرد خودش هست، اما یک چیز برای همه صدق می کند آن هم تلاش و پشتکار و اشتیاق زیاد تا حرفه رویاهای خودتان را بسازید.

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://aaartech.ir/wp-content/uploads/untitled_artwork_4_2_4x.webp” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” title_text=”untitled_artwork_4_2_4x” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *