[et_pb_section admin_label=”section”] [et_pb_row admin_label=”row”] [et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

به راحتی می‌توانم بگویم که شما تصور می‌کنید که تنها راه کسب درآمد بیشتر به عنوان یک طراح پیدا کردن مشتری های بیشتر، پروژه های بزرگ تر است یا ساعات بیشتری کار کنید تا درآمدتان افزایش یابد. اما این موارد فقط برای رزومه کاری و سابقه کار شما مفید است. روش های دیگری نیز برای کسب درآمد بیشتر برای یک طراح وجود دارد که بعضی از آنها بازدهی بالاتری دارند و وقت و تلاش کمتری نیاز دارند.

راه های کسب درآمد اضافی که طراحان باید در نظر داشته باشند شامل این موارد می‌شود: فروش قالب، آموزش طراحی به دیگران، یا فروش محصولات وابسته ای که قبلا از آنها استفاده کردید و از استفاده آنها لذت بردید.

۱. فروش قالب | Selling templates

طراحی یک وب سایت نهایت برای شما ۲۰ میلیون کسب درآمد داشته باشد، فروش یک قالب که طراحی شماست احتمالا بین ۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان به فروش برسد. حالا می‌دانم که بنظرتان رسید که طراحی یک قالب بیهوده باشد و فقط وقت تلف کردن باشد، اما اگر با این دید نگاه کنید که شما می‌توانید یک قالب را ده ها بار، صد ها بار یا حتی هزاران بار به فروش برسانید مطمئنا درآمدتان خیلی بیشتر از طراحی هزاران سایت می‌شود.

وقت گذاشتن برای ساخت یک قالب اورجینال که از وب سایت تا رزومه را شامل شود می‌تواند یک دردسر جانبی سودآور (یا تمام وقت) برای طراحان باشد. در این پروسه می‌توانید از طراحی های قبلی تان که رد شده‌اند استفاده کنید. وقت بگذارید و تلاش کنید تا طرح های رد شده را سروسامان دهید و آنها را به عنوان الگو بفروشید. این یک روش سریع برای شروع و آزمایش است و لازم نیست که از صفر مطلق شروع کنید.

” در این پروسه می‌توانید از طراحی های قبلی تان که رد شده‌اند استفاده کنید.

سریعترین راه برای شروع کار در حیطه فروش قالب ها از طریق مارکت های آنلاین شناخته شده است. چندین مارکت معتبر آنلاین وجود دارد. نکته منفی این نوع فروش این است که شما باید با طراحان دیگر رقابت کنید و درصدی از فروش شما به آن مارکت آنلاین اختصاص میابد. اما نکته مثبت این است که طرح های شما بیشتر در معرض دید افرادی قرار می‌گیرند که به طور اختصاصی به دنبال قالب هستند.

قالب های ایمیل

۲. آموزش | Teaching

شرایط آموزش دوره های طراحی رسمی برای همه وجود ندارد. اما مفهوم تدریس می‌تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد و یکی از آنها مناسب شما باشد.

نکات برجسته آموزش را می‌‌توانید در دانشکده های مرتبط، مراکز آموزشی، یا در بوت‌کمپ ها فرا بگیرید. اگر مدرک بالا یا تجربه خیلی زیادی در زمینه طراحی و صنعت داشته باشید، این ها پوینت های مثبتی برای شما خواهند بود. در برخی مورد ها برنامه درسی از قبل برای شما مشخص است و گاهی هم برنامه درسی خود را ایجاد می‌کنید

اگر تدریس در دانشکده های مرتبط یا مراکز آموزشی برای شما جذابیت ندارد، پس به فکر این باشید که شاید خیلی ها مثل شما باشند، فرصت را غنیمت بشمارید و آموزش های خاص خود را ایجاد کنید. دوره های شما می‌توانند در قالب های مختلفی ارائه شوند، از وب سایت های تعاملی گرفته تا فیلم و غیره. شما می‌توانید در سایت خود دوره هایتان را برای فروش بگذارید یا از سایتی مانند Udemy برای فروش آنها استفاده کنید.

مفهوم تدریس می‌تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد و یکی از آنها مناسب شما باشد.

در آخر، روش دیگر آموزش برای کسب درآمد اضافی نوشتن مقاله در مورد مباحث طراحی است. انتشارات طراحی آنلاین همیشه به دنبال همکاران متخصص هستند که می‌توانند محتوای با کیفیتی را برای مخاطبان خود فراهم کنند. این سایت ها برای مقالات خوب مبالغ خوبی هم پرداخت می‌کنند. اگر با تعدادی از آنها ارتباط برقرار کنید به راحتی می‌توانید درآمد ماهانه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. همچنین نوشتن مقالات شما را زودتر از هرکس دیگری، از پیشرفت های طراحی مطلع می‌سازد.

اگر هیچ مدرکی برای نویسندگی ندارید، می‌توانید در سایتی مانند Medium اقدام به ثبت نمونه کارهای خود بکنید و ثابت کنید که شما قادر به ایجاد محتوای با کیفیت بالا هستید. شما می‌توانید مقالات خود را در قالب های  UX Collective یا UX Planet در مدیوم ارسال کنید تا مقالات خود را برای مخاطبان گسترده تری ارائه کنید. برنامه Medium به شما این امکان را می‌دهد تا براساس فاکتور هایی مانند دفعات خواندن و تشویق شدن مقاله براساس آنچه که اعضای پرمیوم می‌نویسند، درآمد کسب کنید. این ممکن است فقط برای شما چند هزار تومان درآمداضافی در هر ماه داشته باشد، اما نویسندگانی هستند که صدها هزار تومان در هر ماه در مدیوم درآمد دارند.

آزادانه بنویس!

3. برنامه های آشناسازی | Affiliate programs

به خدمات و برنامه های رایگانی که قبلا از آنها استفاده کرده‌اید فکر کنید. آیا یک فروشگاهی وجود دارد که برای مشتریانی که بودجه کافی ندارند قالب رایگان ارائه دهد؟ آیا وب سایت خاصی را برای مشتریان خودتان ترجیح می‌دهید؟ آیا برنامه هایی وجود دارد که فکر می‌کنید برای دیگران هم مفید باشند؟

با هر کمپانی که مشغول کار می شوید دو حالت وجود دارد. بعضی از آنها به شما پول نقد می‌پردازند، بعضی دیگر فقط به شما محصولات یا خدمات رایگان ارائه می‌کنند، اگر یکی از این دوتا به شما پیشنهاد همکاری بدهد، کدام را قبول می‌کنید؟

یادتان باشد که پیامدهای اخلاقی و گاه قانونی برای کارهای رایگان وجود دارد. در بعضی کشورها (از جمله ایالات متحده) شما باید لینک های وابسته و سیاست حفظ حریم خصوصی خود را در مورد محصولات رایگان آشکار کنید. یعنی وقتی شما به یک محصول یا خدمات خود لینک می دهید باید به مردم یادآوری کنید که اگر می‌خواهند از آن در سایت خودشان استفاده کنند باید همراه با لینک باشد در غیر اینصورت شما از آنها خسارت دریافت می‌کنید. (حق کپی رایت که اصلا در ایران نداریم!)

حتی اگر شما در کشوری باشید که این قوانین را نداشته باشید اما طرف مقابل شما در کشوری باشد که این قوانین در آنجا حکم فرماست، آنها می‌توانند از شما شکایت بکنند. 🤣

چگونه می‌توان یک درآمد پایدار ایجاد کرد!

وقتی به عنوان یک طراح به درآمد اضافی احتیاج دارید، گزینه های زیادی وجود دارد. برخی از آنها می‌توانند چند صد هزار تومان به درآمد اصلی شما اضافه کنند، اما برخی دیگر می‌توانند چندین میلیون تومان به درآمد شما اضافه یا حتی جایگزین درآمد فعلی و روش کار شما شوند. با راه های مختلف آزمایش کنید و ببینید کدامیک برای شما مفیدتر است!


افلیت مارکتینیگ چیست؟ به نوعی بازاریابی پورسانتی برای افزایش فروش کالا در سایتی که افلیت سیستم را دارد که به چند مدل از جمله کد HDML و بنر که بعضی سایت ها و کانال ها در سایت و کانال خود قرار میدهند و یا گرفتن لینک URL و قرار دادن در مکان مناسب در اینترنت میگویند که هر بازاریاب یک کد مخصوص خود را دارد و هرکس از ان لینک یا بنر استفاده کند و باعث فروش محصول از سایت که افلیت را پشتیبانی میکند باعث کسب درامد میشود. به عنوان مثال فروشگاه های علی اکسپرس،آمازون،دیجیکالا و برخی فروشگاه های اینترنتی دیگر از افلیت مارکتینگ پشتیبانی میکنند.شما میتوانید از سایت affiliate.org یک فروشگاه اینترنتی با سرعت بالا بسازید و کسب درآمد کنید.

3 additional income streams to explore as a graphic designer

[/et_pb_text][/et_pb_column] [/et_pb_row] [/et_pb_section]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *