زمانی که یک طراحی جدید و بی‌مانند می‌خواهیم،به متد های جدیدی احتیاج داریم.ما از یازده طراح ارشد و کسانی که مسئول استخدام کردن هستند می‌خواهیم بپرسیم که چرا اکنون زمان استخدام طراحان جوان است و چگونه می‌توانند همه رواسای خود را متقاعد کنند تا موافقت کنند.

طراحان جوان کلید ساخت تیم های طراحی موفق در سال ۲۰۲۰ هستند.

اگر معتقدید که طراحی همه چیز را ممکن می‌سازد،پس باید باور داشته باشید که طراحی می‌تواند ما را از سال ۲۰۲۰ نجات دهد. مشکلات جدید خواستار راه حل های جدید هستند که اگر بخواهیم از مشکلات عبور کنیم با دیزاین و طراحی امکان پذیر می‌شود. ما باید با بازسازی فرآیندهای طراحی خود شروع کنیم:اولویت دادن به نوآوری بیش از هنجارهای صنعت و ایجاد استعدادی جدید که می‌تواند به ما در طراحی مجدد کمک کند.

ما با ۱۱ طراح ارشد و مسئول استخدام طراحان صحبت کردیم که فکر می‌کنند طراحان جوان کلید اصلی توسعه چشم اندازها و راه حل ها برای دنیایی هستند که هرگز نمی‌توانیم تصورش را بکنیم.

آنها ۷ دلیل زیر را مطرح کردند،بیاید باهم بررسی کنیم:

۱. مشکلات جدید را با استعداد جدید حل کنید
۲. طراحان ارشد خود را پشتیبانی کنید
۳. معرفی شیوه های جدید طراحی
۴. یک تیم متمایز بسازید
۵. افزایش وحفظ تعامل و وظیفه شناسی
۶. مسائل زیربنای فرهنگی
۷. کاهش هزینه ها

۱. مشکلات جدید را با استعداد جدید حل کنید

مشکلاتی که با آنها سر و کار داریم بی سابقه است. متد طراحی که از آن استفاده کرده‌ایم طی یک ماه گذشته منسوخ شده است. جهان تغییر کرده است، و تکنیک های طراحی ما باید ارتقا یابند.

پابلو استنلی،بنیانگذار Blush Design tr و طراح ارشد سابق در InVision و Lyft، موافق است که اکنون زمان دگرگونی الگوریتم در طراحی است.استنلی می‌گوید برای حل چالش های جدید باید سرمایه گذاری کنیم تا در تیم های خود ذهن های جدیدی را درگیر کنیم.

جهان تغییر کرده است، و تکنیک های طراحی ما باید ارتقا یابند.

آستا گور مدیر ارشد UX در گوگل، معتقد است که دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم چیزهای عادی در آن پایدار نیستند و مدام در حال تغییر است، تقریبا همه چیزهایی که قبلا نرمال بوده‌اند از بین رفته اند. این یک مزیت رقابتی است و ساده ترین راه برای ایجاد ایده های تازه است. پس بهتر است از افرادی استفاده کنید که ذهن تازه و پویایی دارند و می‌توانند همگام با دنیای امروزی پیش بروند.

امیلی کمبلز بنیانگذار و سازنده محصول VP درBookClub و مدیر سابق استراتژی تجربه در InVision، می‌گوید که اکنون زمان آن است که برای طراحی های خود وقت بگذارید و با دقت و فکر آنها را پردازش کنید، اگر شما طراحی های خودتان را به افراد با سابقه و میانسال بسپارید باختید، زیرا اکثر آنها فقط می خواهند سریع کار را به شما تحویل دهند و شما در build trap یا به اصطلاح در تله میافتید، اما اگر روی نیروی جوان سرمایه گذاری کنید طراحی های شما خاص و موفق خواهند بود.


باهم همکاری کنید

۲. طراحان ارشد خود را پشتیبانی کنید

بسیاری از ما با استرس بالایی روبه رو هستیم،هم در محل کار و هم در زندگی شخصی.چه کسی می‌تواند کمک کند؟ ما در حالت تمام عیار خود هستیم و باید تیم های خود را با طراحان سخت کوش و تلاشگر پر کنیم. برای طراحان ارشد که چندین سال وقت خود را صرف کارهای حوصله سر بر( مثلا صفحه آرایی) نکرده‌اند، این کار یک سوئیچ آسان برایشان نخواهد بود، اما طراحان جوان توقعات خود را پایین می‌آورند و متقاضی حمایت مشتاقانه هستند.

طراحان جوان توقعات خود را پایین می‌آورند و متقاضی حمایت مشتاقانه هستند.

برای توضیح ارزش منحصر بفردی که طراحان جوان وارد مارکت می‌کنند،کریتی باجاج طراح UX، نمودار هایی را ارائه می‌دهد که تفاوت های جدایی ناپذیر بین طراحان جوان و ارشد را برجسته می‌کند. او یک رویکرد سیستمی برای ارزیابی سودآوری جوانان در تجارت ارائه کرد: سرمایه گذاری در برنامه های مجهز به مونتاژ و اجرای حرکات آموزشی و استخدام کردن نیروهای جوان که می‌توانند بیشتر کارهای روزمره تولید را به عهده بگیرند، می‌تواند طراحان ارشد بیشتری را در اختیار شما قرار دهد تا چالش های بزرگتری را بپذیرند و انجام دهند.

سارا دوودی، بنیانگذار پرتوفیلو فرمولا محقق و طراح با تجربه، به شرکت ها توصیه می‌کند که طراحان جوان را به منظور رها کردن طراحان ارشد با تجربه برای انجام کارهای مهمتر و استراتژیک تر، استخدام کنند. او می‌گوید طراحانی که مدتی در شرکت شما بوده‌اند دانش داخلی و تجاری دارند که طراحان جوان از آنها برخوردار نیستند. اضافه شدن طراحان جوان به تیم شما باعث می‌شود که هرکس در نقش درست خود بتواند بدرستی بدرخشد.

بهره گیری از نقاط قوت طراحان به ارگان شما کمک می‌کند تا سریعتر کار بهتری را انجام دهید. فلیکس لی، بنیانگذار شرکت Amazing Design People List، در تلاش است که شرکت ها کمک کند تا طراحان جوان را استخدام کنند. لی با دوودی موافق است که طراحان جوان می‌توانند از طراحان ارشد بیش از حد پشتیبانی کنند، طراحان جوان بار مسئولیت طراحان ارشد را کمتر می‌کنند و براساس دید تازه ایی که دارند روندها و بینش های جدیدی را ارائه می‌دهند.

۳. معرفی شیوه های جدید طراحی

طراحان ارشدی که مدت زمانی طولانی در شرکت شما بوده‌اند،همچنان با روش های قدیمی خود کار می‌کنند و روی همان روش ها متوقف شدند. طی صحبت با تعدادی از طراحان، آنها معتقد بودند که مزایای استخدام جوانان آشنایی آنها با ابزارها،روندها و شیوه های جدید است.

مدیر ارشد طراحی شرکت InVision، جنیفر آلدریچ گفت: “طراحان جوان با آخرین ترفندها و روندها راه حل های خلاقانه تری را ایجاد می‌کنند.” با دیدگاه تازه ای که جوانان دارند می‌توانند مشکلات و یا حتی شیوه های روزمره را از دید دیگری بررسی کنند.

علاوه بر طراحی های ترند، بسیاری از طراحان جوان دانش در مورد سایر زمینه ها را به وجود می‌آورند. براساس گزارش استخدام InVision در سال۲۰۱۹ بیش از ۵۳ درصد از طراحان دارای تجربه مهندسی هستند، ۴۰درصد تجربه در فعالیت های تجاری و ۳۹ درصد در بازاریابی و تبلیغات داشته‌اند و تنها ۲ درصد گزارش داده‌اند که تجربه خاصی ندارند. بهره گیری از این مهارت های تکمیلی به تیم شما کمک می‌کند تا بینش جدیدی در مورد بهترین شیوه ها در سایر زمینه ها و چگونگی تاثیرگذاری آنها بر فرآیندهای تولیدی خود را کسب کنید.

طی صحبت با تعدادی از طراحان، آنها معتقد بودند که مزایای استخدام جوانان آشنایی آنها با ابزارها،روندها و شیوه های جدید است.

آنتونی آرمنداریز بنیانگذار Funsize، مزایای استخدام افراد حرفه ای را توضیح داد. وی معتقد است:”فقط به این دلیل که یک طراح جوان است به این معنا نیست که افرادی متخصص نیستند…آنها دیدگاه های متنوعی و روش های جدیدی برای برطرف شدن مشکلات به ارمغان می آورند.”

برای تیم هایی که تلاش می‌کنند با هنجارهای جدید محیط سازگار شوند، استخدام طراحان جوان می‌تواند برخی از این دردسرها را کاهش دهند. طراحان جوان می‌توانند انرژی و مهارت های جدیدی را که در دفتر کار خود به آنها نیاز دارید تزریق کنند.جسیکا گرینستپ، مدیر ارشد طراحی و محتوا در زمینه نشنال، برای سازمان هایی که شیوه های ارتباطی خود را تغییر می‌دهند توصیه می‌کند تا از استعداد های جدید به خصوص جوانان بهره مند شوند، آنها دارای دید تازه ای هستند، عطش بیشتری برای انجام کار دارند. او می‌گوید:”به درایور یک جوان آب وغذا بدهید و درخشش آنها را تماشا کنید.”

طراحی VICE

۴. یک تیم متمایز بسازید

کاملا مشخص است که تیم های متمایز عملکرد بهتری نسبت به تیم های یکنواخت دارند. اما تمایز فراتر از نژاد و جنسیت است:سن و سالخوردگی نیز عواملی هستند.

طبق یک مطالعه شش ساله که توسط NIH منتشر شده، تنوع سنی به تعدادی از نتایج مثبت فرهنگی کمک می‌کند، از جمله:

ما همچنان شاهد این هستیم که، طراحانی که پشتیبانی نمی‌شوند و از صنعت طراحی کناره گیری می‌کنند یا در یک شرکت خیلی کوچک مشغول بکار می‌شوند. کمپل می‌گوید:” تنها راه برای ساختن یک صنعت فراگیرتر ایجاد یک الگوریتم فراگیرتر است.” حرکتی که بر کل طراحی ما تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

گروه های متنوعی از طراحان می‌توانند با گروه های متنوعی از کاربران و همچنین ذینفعان ارتباط برقرار کنند.

تنوع با نوآوری همبستگی مثبت دارد، چیزی که صنعت طراحی در این اوقات متغیر به شدت به آن احتیاج دارد. در گزارشی که درباره تنوع در محل کار توسط گارتنر منتشر شده، “تنوع شناختی” به عنوان یک عامل مهم در تعیین موفقیت تیم ذکر شده است. داشتن تنوع در تیم باعث نتایج بهتر می‌شود و تیم را وادار به تفکر گروهی می‌کند.

گروه های متنوعی از طراحان می‌توانند با گروه های متنوعی از کاربران و همچنین ذینفعان ارتباط برقرار کنند. برای طراحان UX بدست آوردن بینش در موارد مختلف می‌تواند به جلوگیری از اشتباهات گرانقیمت مانند باند ایدز که فقط با بعضی از پوست ها مطابقت دارند، کمک کند.

تنوع

۵. افزایش وحفظ تعامل و وظیفه شناسی

برای تنظیم تیم طراحی خود و برای موفقیت طولانی مدت، باهوش ها را استخدام کنید. در حالی که طراحان ارشد دانش و تجربه دارند، در عین حال یک خطر بزرگ و پر ریسک نیز هستند، با توجه به تجربه ما در Bureau of Labor StatisticsSEP آنها بطور میانگین بین 3 تا 8 سال با کارفرما می مانند و در دسته های شغلی مدیریت و حرفه ای مشغول به کار می شوند که برای راه انداز یک تیم طراحی نوپا گزینه مناسبی نیستند.

برای طراحان با سابقه همیشه شغل هست و کمتر در رکود شغلی قرار می‌گیرند. با این حال حتی در بهترین شرایط هم شغل برای جوانان بی تجربه خیلی کم پیدا می‌شود. اغلب کارفرمایان سابقه کار می‌خواهند که جوانان ندارند، اما جوانان عطش یادگیری و مشارکت دارند که جز الزامات طراحی است.

شرکت هایی که به طراحان جوان شانس می‌دهند، سرمایه گذاری خود را بطور کامل در تعهد و تعامل و بهره وری آنان می‌بینند.

شرکت هایی که به طراحان جوان شانس می‌دهند، سرمایه گذاری خود را بطور کامل در تعهد و تعامل و بهره وری آنان می‌بینند. طراح، پادکستر و خلاق دیجیتال موریس چریست استخدام جوانان را فرصتی برای تاثیر گذاری بر آینده رهبری طراحی می داند. چری خاطرنشان کرد:” بسیاری از طراحان جوان کوشش دارند که واقعا در شرکت ها تاثیر بگذارند.”

گرین نیز با بیان اقتصاد آینده نگر در زمینه استخدام جوانان، گفت: با توجه به محدودیت های بودجه که بسیاری از شرکت ها با آن روبرو هستند زمان بسیار مناسبی برای بهره گیری از استعدادهای جدید به ویژه طراحان جوان است که دید تازه‌ای دارند، عطش دارند تا با حقوق کمتری فقط مشغول به کار شوند، این یک فرصت خارق العاده برای آنهاست که مالکیت بیشتری در پروژه ها داشته باشند و مهارت های خود را به گونه ای رشد دهند.

آیا می‌خواهید ۱۰ تومان را به ۱۰ میلیون تبدیل کنید؟ روی استعداد های جوان سرمایه گذاری کنید.

رشد تجارت

۶. مسائل زیربنای فرهنگی

در بین طراحان ارشد و استخدام کنندگانی که با آنها صحبت کردید یک سوال مشترک بود: چرا طراحان جوان را استخدام نمی‌کنید؟

شرکت هایی که نسبت به استخدام و آموزش جوانان محتاط هستند مشکل در فرهنگ آنهاست.

کار کردن با هم تیمی های جدید با نگرشی تازه به شما کمک می‌کند تا مشکلاتی را که ممکن است دیده نشده باشد، ببینید و آنها را برطرف کنید.

این فرضیه هوتی مبنی بر اینکه ممکن است مشکلات فرهنگی ریشه در نگرانی های مربوط به استخدام جوانان داشته باشد، توسط کمپل هم تکرار شد، که اظهار داشت استخدام طراحان جوان ممکن است راه حل مشکلات فرهنگی مشترک باشد.او می‌گوید:”شما را وادار می‌کند که نسبت به شیوه ها و فرهنگ خود تصمیمی جدی بگیرید.”

وقتی با یک فرهنگ خو می‌گیرید نمی‌توانید آن را قضاوت کنید.ار کردن با هم تیمی های جدید با نگرشی تازه به شما کمک می‌کند تا مشکلاتی را که ممکن است دیده نشده باشد، ببینید و آنها را برطرف کنید.دوودی با بیان اینکه طرفدار توانایی طراحان جوان در انتقاد کردن از فرهنگ است، می‌گوید:”از آنجا که افراد وقت بیشتری را در یک سازمان می‌گذرانند،طبیعتا بدون سوال و دلیل شروع به خو گرفتن با هنجارهای سازمانی شما می‌‌کنند.طراحان جوان ممکن است بتوانند مشکلاتی را که افراد دیگر در تیم شما نسبت به آنها نابینا هستند،تشخیص دهند و یک دیدگاه تازه ایجاد کنند یا حتی فقط با معصومیت چرایی این موضوع را سوال کنند.”

سنجش فرهنگ آفیس

۷. کاهش هزینه ها

مهمترین دلیل برای استخدام جوانان در این رکود اقتصادی:حقوق کمتری دریافت می‌کنند.

برای شرکت هایی که سعی در پس انداز کردن بودجه خود دارند استخدام کردن افراد جدید معضل بشمار می آید، اما آنها می توانند از نیروهای جوان استفاده کنند تا در هزینه ها صرفه جویی کرده باشند.

طراحان ارشد و عوامل استخدام که با آنها صحبت کردیم به این نتیجه رسیدند که در این اوضاع اقتصادی اکنون زمان استخدام جوانان است.آیا این درست است که راجع به کسری بودجه و حقوق و مزایا صحبت می‌کنیم؟ خب این مسئله را همه می‌دانند که طراحان جوان نسبت به طراحان ارشد حقوق کمتری میگیرند.ساختن تیمی از جوانان در کوتاه مدت مقرون بصرفه است و اگر آنها درست تربیت کنید در دراز مدت هم سود کرده‌اید.

ساختن تیمی از جوانان در کوتاه مدت مقرون بصرفه است و اگر آنها درست تربیت کنید در دراز مدت هم سود کرده‌اید.

بسوی تغییرات

طراحان جوان تامین کننده آینده هستند

ساختن نسل بعدی رهبران طراحی برعهده ماست.اکنون جامعه طراحی باید در کنار هم باشند و از جوانان خود حمایت کنند،روی آنها سرمایه گذاری کنیم و به رشد آنها کمک کنیم تا بتوانیم آینده طراحی را باهم بسازیم. استخدام طراحان جوان فقط این نیست که چون دنبال یک استعداد ارزان قیمت بودیم یا فقط میخواستیم یک استعداد جدید را پیداکنیم، نه این یک روش استراتژیک است برای تقویت فرهنگ تیمی و سازمانی شما. اکنون در این دنیای متهاجم هستیم که روش های قدیمی طراحی دیگر آن را ارضا نمی‌کند. طراحان جوان دارای دیدگاه و دانش جدیدی هستند و به ما در یادگیری چگونگی طراحی برای ساختن دنیایی بهتر کمک خواهند کرد.

7 reasons why now is the time to hire junior designers

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *