فاز اول | مراحل طراحی گرافیک اولیه و طوفان فکری

Logo Sketches & Brainstorming Process Step

برای اجرای طرح اولیه گرافیک نیاز به تحقیق و توسعه ، پرسش و پاسخ و اطلاعات آماری است که منجر به درک بهتر و عمیق‎تر از فرآیند کار، خدمت و محصول کارفرماست. هرچه طراح بیشتر بداند به درک عمیق‎تری از پروسه کار شما می‎رسد. در نهایت بعد از R&D اولیه و ثانویه پروسه طراحی شروع می‎شود که فاز اول آن Logo Sketches & Brainstorming می‎باشد. در این مرحله با توجه به اطلاعات بدست آمده طراحی بصورت اسکیس شروع می‎شود و تعدادی طرح خام تولید می‎شود که با توجه به تایید و نهایی شدن یکی از اسکیس‎ها توسط کارفرما طراحی به مرحله بعد می‎رود.

Mood boards and Reference Imagery
Quick Sketches and Basic Forms
Refining the Logo with Gridlines

فاز دوم | مفهوم سازی

Conceptualization

اگر چه مفهوم سازی فرآیندیست که در ابتدا شروع کار اتفاق افتاده ولی تا زمانی که فرم خام به طرح گرافیکی در نرم‎افزار تبدیل نشود نمی‎توان نگرانی های حاصل از نادیده گرفته شدن خطاهای طراحی را پوشش داد. از این رو معنی مفهوم سازی را میتوان فرم دادن به کانسپت تعریف کرد. در این مرحله طراح ابتدا یک ورژن دیجیتال از طرح خام مورد تائید شده توسط کارفرما را اجرا میکند و سپس شروع به گشت و گذار در تنالیته‎های رنگی می‎کند تا پالت رنگی لوگو را بسازد. سپس برای لوگو یک تایپ.گرافبی طراحی می‎شود.

Creating Digital Versions from the Sketchbook
Exploration in Monotone
Creating a Logotype
Pulling it all together

فاز سوم | پالایش و ارائه

Refinement & Client Presentation

در این مقطع پایه‎‎ترین اصول و مفاهیم لوگو در یک سند به مشتری ارائه می‎شود. ما نشان خواهیم داد که چگونه رنگ‎های مختلف و نسبت‎های متفاوت بر لوگوی شما تاثیر میگذارد و روش استفادده صحیح از آن چیست. همچنین مسائل قابل پیش بینی در آینده و نخوه تغییرات لوگو در طول مدت زمان فعالیت شما را بررسی خواهیم کرد. این مسائل به شما کمک می‎کند تا لوگو خود را در دنیای واقعی بجای یک صفحه دیجیتال تجسم کنید.

Colour Scheme Exploration
Future-proofing Adaptability
creating Digital Mockups
Logo Design Presentation to Client

فاز چهارم | بازخورد و مشاوره

Feedback & Consultation

ما به مشتریان توصیه می کنیم حداقل چند روز ، تا یک هفته را با طراحی اولیه بگذرانند، آنها را چاپ کنید ، آنها را به دور خانه یا محل کار بچسبانید و بگذارید چشم به طور تصادفی به سمت آنها جلب شود و طبیعتاً همانطور رفتار کنید که هر بیننده واقعی ممکن است هنگام مواجهه با نام تجاری انجام دهد. از دوستان و خانواده قابل اعتماد ، از جمله هر کارمند فعلی که مطمئناً برند را از طریق درگیری با آن درک کرده ، فیدبک دریافت کنید.حتی اگر عقاید مختلف هم وجود داشته باشد ، همه معتبر هستند و مسیری را ارائه می دهند که به ما امکان می دهد هر آنچه ممکن است لازم باشد را بهبود بخشیم.

Discuss Logo Concepts with Client
Advise and Provide Guidance on Selection
Discuss Potential Developments the Client would like to see

فاز پنجم | توسعه برندبوک

Brand Book Development

بعد از بازخوردهای کارفرما، طراح جزئیات نهایی را مثل تغییرات جزئی رنگ یا تایپوگرافی اعمال می‎کند و سپس بر اساس خط و مشی مشخص شده اقدام به تکمیل برندبوک بر اساس نیاز کارفرما می‎کند که در این مرحله مواردی چون پالت رنگی، فونت، باید و نبایدهای استفاده از لوگو و . را ارائه می‎دهد. معمولاً در این مرحله تنها به یک یا دو چرخه توسعه نیاز است زیرا تغییرات کلی ما را از مسیر خود خارج می‎کند.

Completed Graphic Design Presentation
Expansion to Brand Collateral
Create Branded Stationery based on the Final Logo Design
Expand the Branding onto Social Media Elements
Provide any Further Brand Collateral Required — Vehicle Wraps, Signage, etc.

فاز ششم | تحویل فایل ، پشتیبانی و مشاوره

Final Files, Delivery & Support

همه چیز در Adobe Illustrator با فرمت برداری ایجاد می شود و می تواند به هر قالبی که موردنیاز است خروجی گرفته شود.
پرونده های استاندارد شامل: .AI (برای ویرایش در صورت تمایل) ، .EPS / .PDF (برای چاپ) ، .JPEG (برای مشاهده) و .PNG (برای استفاده در وب) است. قالبهای پرونده Vector حداکثر برد خروجی را امکان پذیر می سازند زیرا می توانید اندازه را بدون از دست دادن کیفیت یا وضوح تغیر دهید، این بدان معنی است که همان طراحی لوگو که در کارت ویزیت عالی به نظر می رسد ، روی بیلبورد نیز عالی است.

Export all Final Files and Organise
Create Brand Guidelines Document
Send ZIP to Client and Archive in MEGA or TELEGRAM
Ensure Client Understands all Final Files and gives Usage Instructions
Presentation and consultation

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *