به عنوان یه آدم حرفه‌ای و خلاق شما این شانس را دارید که وقت زیادی را به تنهایی بگذرانید. این که آیا شما در خانه آزاد کار می‌کنید یا در یک دفتر شلوغ، کار خلاقانه شما را ملزم می‌کند تا در گوشه و کنار ذهن خود غرق شوید تا ایده جدیدی به ذهنتان برسد،که می‌تواند مانند یک روند کاملا منزوی باشد(خصوصا اگر شما فرد برونگرایی باشید).

ممکن است این تایم تنهایی برای شما لذت بخش نباشد، اما ممکن است کلید اصلی برای باز کردن برخی از بهترین ایده های شما باشد.

با این وجود، ممکن است این تایم تنهایی برای شما لذت بخش نباشد (مطالعات نشان داده اند که انسان ها از تنها شدن با افکار خود متنفرند)، اما ممکن است کلید اصلی برای باز کردن برخی از بهترین ایده های شما باشد.

مزایای تنها بودن

زمان را به تنهایی گذراندن مزایای قابل توجهی دارد خصوصا از نظر خلاقیت و بهره وری، دو دارایی اصلی هر انسان حرفه ای و خلاق

۱.تمرکز بهتر بر روی یک موضوع

هنگامی که چندین کار و پروژه برای انجام دادن دارید که باید همه آنها را باهم انجام دهید، طبق مطالعات مغز انسان هنگام انجام چندین وظیفه به خوبی عمل نمی‌کند (البته برای خانوم ها صادق نیست)، شما حتی اگر با خودتان تنها باشید و به دنبال ایده بگردید می‌توانید نهایتا یک پروژه را به پایان برسانید،این به این معنی است که می‌توانید پروژه را با کیفیت بالاتر انجام دهید.

۲.احساسات مثبت تر

لارسون، دانشمند محقق، وقت خود را صرف مطالعه تاثیر تنهایی در حال و هوای نوجوانان و جوانان کرد. او به این نتیجه رسید که مردم به طور کلی از تنها بودن لذت نمی‌برند اما بعد از تنهایی روحیه بهتری دارند.

۳.نبود مزاحمت دیگران

وقتی کنار دیگران مشغول به کاری باشیم، آنها با تقاضاهای بزرگ و کوچکشان از ما باعث حواس پرتی می‌شوند و تمرکز آدم را بهم می‌ریزند. تایم تنهایی به افراد این امکان را می‌دهد تا خودشان را اولویت قرار دهند و کارهای خودشان را انجام دهند بدون هیچگونه مزاحمتی!

۴.خلاقیت بیشتر

کار گروهی می‌تواند یک روند سرگرم‌کننده و محرک باشد. اما مطالعات نشان داده اند که تلاش برای رسیدن به ایده های خلاقانه با افراد دیگر در واقع باعث می‌شود روند تولید ایده به وجود بیاید، دلایل زیادی وجود دارد که برین استورمینگ گروهی به اندازه برین استورمینگ فردی موثر نیست، چون فکر کردن گروهی حواس پرتی و ترس از داوری در میان دیگران را دارد. بنابراین، وقت خود را صرف تلاش برای ایده های خلاقانه در تنهایی بکنید و احتمالا ایده های بیشتری و بهتری را به وجود می‌آورید.

۵.تقویت حافظه

گذراندن وقت به تنهایی به شما نشان می‌دهد که حافظه شما تقویت می‌شود. وقتی به تنهایی مشغول کار هستید، نکته هایی که یاد می‌گیرید یا ایده هایی که خلق می‌کنید را بهتر به خاطر می‌سپارید.

چگونه به تنهایی وقت بگذرانیم

ما در دنیایی وابسته و بدون تغییر زندگی می‌کنیم، که می‌تواند زمان تنها بودن با کارهای خلاقانه شما را دشوار کند. اگر می‌خواهید از کیفیت زمان تنهایی خودتان مطمئن شوید نکات زیر را بررسی کنید:

۱.یک روز در هفته را مشخص کنید

شما برای طول هفته با دوستان و شرکای خود برنامه کاری تنظیم می‌کنید، اکنون سعی کنید یک روز هفته را به خودتان و تنها بودن اختصاص دهید تا صرف پروژهای خلاقانه و ایده پردازی کنید.

۲.یک اتاق کار داشته باشید

یک فضای کاری برای خود محیا کنید که بتوانید در آن ببندید. در حین کار خود را از نظر جسمی از دیگران جدا کنید تا راهی عالی برای ایجاد ایده‌های خلاقانه برای شما به وجود آید.

۳.تقاضای دورکاری دهید

اگر در دفتر کار می‌کنید، درباره احتمال کار از خانه با رئیس خود صحبت کنید. حتی اگر هفته‌ای یک یا دو بار اجازه دورکاری داشته باشید ممکن است افزایش قابل توجهی در تولید محتوای خلاقانه خود داشته باشید.

درسته است که هنگام ایزوله بودن احساس تنهایی می‌کنید، اما مهم این است که آن تایم تنهایی را یک گام مهم در فرآیند خلاقیت بدانید. آیا از زمانی که تنها می‌گذرانید لذت می‌برید؟ آیا بهره‌وری و خلاقیتی از تنهایی تجربه کرده‌اید؟

5 reasons why creatives need alone time to thrive

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *