یکی از بهترین راه‌ها که کارفرمایان می‌توانند با آن از تیم‌شان حمایت کنند، این است که شرایطی را فراهم آورند که کارمندان‌شان از جایی که احساس خلاقیت، تمرکز و راحتی دارند مشغول به کار شوند. نه تنها این، بلکه در بحث استخدام و حفظ استعدادهای برتر نیز یک مزیت رقابتی بزرگ است. بنابراین این شرایط وحشتناکی که پیش آمد و باعث دورکاری شد برای ما بسیار عالی است!

واضح است که ما هنوز با دورکاری مشکلاتی داریم و به این زودی حل ‌و فصل نخواهد شد. توییتر اعلام کرده است که دورکاری خود را ادامه خواهند داد و مطمئنا بقیه هم از این روش پیگیری خواهند کرد. حتی گوگل در حال تمدید این روش است و پینترست، آفیس خود را در سانفرانسیسکو تعطیل کرده است و فیس‌بوک بطور جدی می‌خواهد شروع به دورکاری کند.

بنابراین در حالی که بسیاری از صنایع و شرکت‌ها سیاست‌های خود را در جهت حمایت از دورکاری تغییر می‌دهند، آن‌ها این کار را با لیدرها و مدیرانی انجام می‌دهند که برای اولین بار با آمادگی یا تجربه بسیار کمی درگیر چالش‌های دورکاری هستند. و حالا که ما چند ماه در این عصر جدید و درخشان قرار می‌گیریم، فکر می‌کنم تاثیرات موج این بی‌تجربگی واقعا در بین تیم‌های آن‌ها احساس می‌شود.

یادبگیر!

تجربه، موفقیت را به همراه دارد، اما بسیاری از مدیران و لیدرها اکنون هیچ انتخابی جز آگاهی از پرواز ندارند تا این که موفق شوند. خبر خوب این است که یک بادی رو به رشد از مطالب دست‌اول، برنامه‌های آموزشی، پست‌های وبلاگ، کتاب و شبکه‌های حرفه‌ای وجود دارد.

اگر شما لیدر یک تیم هستید، و تیم شما درحال دورکاری هست و شماهم تجربه کافی برای اداره کردن آنها ندارید، بهتر است از تیم‌های موفق دیگر ایده بگیرید و روی این تیم‌ها تحقیق و مطالعه بکنید.

مدیریت یک تیم دورکار

برای اینکه بفهمید چی چیزی برای شما مفید است، آزمایش کنید

آنچه برای یک تیم مفید است، ممکن است برای تیم شما نباشد. مشتاق باشید، آزمایش کنید تا بفهمید چه عواملی کارآمد است. با تیم خود در تعامل باشید، از آنها نظرسنجی کنید تا بفهمید چه چیزی کارآمد است و روند کار خود را ارتقا دهید.

از طریق نظرسنجی و بازخورد گرفتن، از تیم خود اطلاعات بگیرید تا بفهمید چه عواملی موثر است و چه عواملی موثر نیست.

بازخورد محصولات

ارتباط بیش از حد

در تیم‌های موفق همه می‌دانند که از آنها چه انتظاری می‌رود و اولویت‌هایشان چیست. اما در یک تیم که به تازگی تشکیل شده و در حال دورکاری هستند، انتقال این انتظارات و اولویت‌ها ممکن است نیاز به تلاش بیش‌از حدی داشته باشد. این اشتراک دانش و اطلاعات مکرر نقش مهمی در بهره‌وری و تعامل تیم شما دارد. وقتی که افراد تیم شما دسترسی به اطلاعات محرمانه مانند سود تجارت شما داشته باشند، تصمیات بهتری می‌گیرند و باعث کاهش اضطراب و اعتماد به لیدر می‌شود. صادق بودن و ارتباط بیش از حد داشتن برای برقراری ارتباط با یک تیم دورکار ضروری است.

حداقل هر دو هفته یکبار به تیم خود برنامه بدهید و تعیین کنید که وظایف آنها چیست، بنابراین شما می‌توانید مطمئن شوید که تیم شما در یک جهت حرکت می‌کنند و شما به روشنی ارتباط برقرار کرده‌اید و اولویت‌ها و ارزش‌های خود را تقویت می‌کنید.

فرصت‌هایی را برای ارتباط معنی‌دار ایجاد کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای ترویج اعتماد و انسجام، ایجاد فرصت‌هایی برای ارتباط و تعامل با یکدیگر است. راه‌ههای زیادی وجود دارد تا ساعت‌های شادی را باهم در فضای مجازی بسازید، که هم سرگرم کننده باشند هم آسان، بسته به آنچه تیم شما دوست دارد خلاق باشید.

روی آن‌بوردینگ سرمایه گذاری کنید

اگر در مرحله‌ای هستید که در حال رشد تیم جدید خود هستید، یکی از بهترین و مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی که می‌توانید انجام دهید این است که به طور متفکرانه به یک برنامه کنترل از راه دور دست پیدا کنید. آن‌بوردینگ برای تیم‌های پخش و پلا کاملا متفاوت به نظر می‌رسد. هیچ اتاق کنفرانس یا دفتری وجود ندارد که برای معرفی یا یک ناهار روز اول گرد هم بیاید. اگر برای اولین بار از راه دور استخدام می‌کنید، این حوزه‌ای است که کمی زمان و انرژی صرف فکر کردن و انتخاب یک برنامه، برای کنترل تیم‌تان می‌خواهد.

کلام آخر

در طول این دوران بی‌سابقه و تجربه دورکاری، بسیاری از مدیران و لیدرها و تیم‌ها گمراه شدند. در طی این چالش‌ها صبور باشید. بدانید که کار از راه دور چیزی فراتر از بازسازی سناریوهای داخل دفتر با تیم شما است و به این تفاوت‌ها متکی باشید! هنجارهای جدید اجتماعی، کانالهای ارتباطی و لحظات ارتباط گرفتن با گذشت زمان نمایان می‌شوند، زیرا شما و تیمتان خود را با شرایط جدید سازگار می‌کنید.

First time remote? Here’s how to set your team up for success

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *